Kurz lyžování a snowboardingu

Projekt „Lyžování pro děti“ 

Lyžařské středisko Ski areál Sviňorky na Morávce nabízí pro vaši školu pětidenní lyžařský kurz pro děti prvního , druhého stupně a střední školy. Děti si pod vedením kvalifikovaných instruktorů zlepší své lyžařské dovednosti nad rámec školních osnov, aniž by musely čekat na lyžařský kurz v sedmé třídě základní školy a nebo v prvním ročníku školy střední.

Dopolední výuka, která může probíhat mezi 9:00 až 12:00, nebo odpolední výuka třeba mezi 13:00 a 16:00. Nabídka je určena jak pro jednotlivce, tak pro celé třídy, ale vzhledem k malému časovému zatížení výrazně nenaruší školní výuku natolik, jako v případě lyžařského kurzu.


Preferovaným termínem kurzu jsou poslední dva týdny před vánočními prázdninami, v případě nepříznivých podmínek, popř.. po dohodě lze zvolit jindy. Bude-li o kurzy velký zájem, lze termíny výuky přidat či upravit.


Jaký bude přínos pro vaši školu? 

Žáci budou rozděleni do družstev na základě lyžařských dovedností, v jednom družstvu se tak mohou potkat různé věkové kategorie, což přispěje ke zlepšení vztahů nejen v jednotlivých třídách, ale také v rámci celé školy. Společné aktivity sportovního charakteru povedou k prolomení bariér a ke zlepšení komunikačních schopností žáků. Pobyt na horách zároveň přispěje k lepší fyzické a psychické kondici dětí.


Kurzy zároveň nezatíží pedagogický sbor, neboť spolupráce s pedagogy během samotného kurzu je vítaná, ale není nezbytná.

 

Průběh kurzu 

Součástí kurzu bude každodenní doprava všech žáků od školy a zpátky ke škole. První den před odjezdem naši instruktoři převezmou seznam žáků, kteří se kurzu zúčastní. Podle tohoto seznamu žáky zkontrolují před zpáteční cestou a během následujících dnů.


Do Ski areálu rovněž přepravíme lyžařskou výzbroj žáků, pro ostatní existuje možnost jejího zapůjčení přímo v areálu střediska. Pro všechny účastníky kurzu bude povinná lyžařská přilba!


Žáci budou na základě svých dovedností rozděleni do družstev a poté bude s jednotlivými skupinami zahájena výuka. Děti se během kurzu naučí pohyb na sněhu, bezpečné zastavení, oblouky v pluhu, jízdu na vleku, přívratné oblouky, kročnou techniku, ti pokročilejší se v těchto aktivitách zdokonalí. Do výuky zařazujeme i prvky z carvingové techniky a případným zájemcům i jízdu na snowboardu. Základní metodou bude výuka formou her a soutěží, v závěrečný den kurzu čekají žáky závody ve slalomu.

Ski areál nabízí 600 m dlouhou červenou sjezdovku s převýšením 160 metrů a širokou 50 až 100 metrů a modrou turistickou sjezdovku dlouhou 300 metrů a širokou 50 metrů. K dispozici budou rovněž lyžařská školka, dětský lanový vlek a snowpark, to vše v ceně kurzu. Celý areál bude vyhrazen pouze účastníkům tohoto lyžařského kurzu!


V areálu naleznete kompletní zázemí včetně stylového srubu s občerstvením, půjčovny, SKI servisu, prodejny sportovních potřeb a úschovny. V přestávce během lyžování se děti mohou občerstvit čajem, který je pro ně rovněž připraven zdarma. Zdravotní dohled bude zajištěn.


O výuku se budou starat kvalifikovaní instruktoři, kteří vlastní licence APUL nebo licence Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

 

Věříme, že se dětem budou naše kurzy líbit a že s vaší školou navážeme dlouhodobou spolupráci, která povede k tomu, že děti budou mít možnost po celou dobu povinné školní docházky zlepšovat své lyžařské dovednosti. Těšíme se na případnou spolupráci a jsme připraveni dle Vaší potřeby rozvrh kurzu upravit !


Webkamera

snimek

Facebook

Pension Jízdárna
MS region
bikeparky.cz